ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: Przeniesieni/zmiana decyzji o warunkach zabudowyDrukuj informacjęSprawa: Przeniesieni/zmiana decyzji o warunkach zabudowy

Szczegóły informacji

Przeniesieni/zmiana decyzji o warunkach zabudowy

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Referat Infrastruktury Technicznej

Ogłoszono dnia: 2013-02-05 12:08:41

Termin załatwienia

Nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania (data doręczenia organowi właściwemu w sprawie kompletnego wniosku wraz z ostateczną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko). Do tego terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

Osoba kontaktowa

Hieronim Muszyński

Miejsce załatwienia

Urząd Miejski
ul. Rynek 1
66-210 Zbąszynek
Biuro nr 6

Telefon kontaktowy

(068) 384 91 40 wew. 39

Adres e-mail

Błąd!

Sposób załatwienia

Wydanie decyzji administracyjnej

Miejsce odbioru

Urząd Miejski
ul. Rynek 1
66-210 Zbąszynek
biuro nr 6
lub przesyłka pocztowa za potwierdzeniem odbioru na adres wnioskodawcy. 

Wymagane Dokumenty

  1. Wniosek powinien zawierać :
    - określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na kopii mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, na kopii mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1: 500 lub 1: 1000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1: 2000 (mapa jest załącznikiem do wniosku);
    - charakterystykę inwestycji, obejmującą:
  2. określenie zapotrzebowania na wodę, energię oraz sposobu odprowadzania lub oczyszczania ścieków, a także innych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, a w razie potrzeby również sposobu unieszkodliwiania odpadów,
  3. określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych, przedstawione w formie opisowej i graficznej,
  4. określenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz dane charakteryzujące jej wpływ na środowisko,
  5. określenie powierzchni sprzedaży w przypadku planowanej budowy obiektu handlowego.
  6. Do wniosku należy dołączyć :
  7. 2 egzemplarze kopii mapy zasadniczej albo, w przypadku jej braku, mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Na mapach w skali 1: 500 lub 1: 1000 (w przypadku inwestycji liniowych może być 1: 2000) powinny być zaznaczone granice terenu objętego wnioskiem oraz obszar, na który planowana inwestycja będzie oddziaływać. Mapa powinna obejmować swoim zakresem obszar nie mniejszy niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem, nie mniejszej niż 50 metrów.
  8. dowód uiszczenia opłaty skarbowej za wydanie decyzji o warunkach zabudowy,
  9. ewentualne pełnomocnictwo z potwierdzeniem uregulowania opłaty skarbowej za jego udzielenie,
  10. w zależności od rodzaju inwestycji może być wymagane załączenie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
  11. wypis z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego rejestru (podmioty prawne) wydany nie później niż 3 miesiące przed datą złożenia wniosku

Czas realizacji

Nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania (data doręczenia organowi właściwemu w sprawie kompletnego wniosku).

Opłaty

Opłatę skarbową uiszcza się z chwilą powstania obowiązku jej zapłaty ( w momencie składania wniosku o dokonanie czynności urzędowej), a dokonuje się w formie gotówkowej lub bezgotówkowej.
  1. Decyzja w sprawach mieszkaniowych  - zwolniona z opłaty skarbowych ,
  2. Pozostałe decyzje – 107 zł,
  3. Dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej należy załączyć do wniosku.
  4. Opłatę skarbową należy uiścić na rachunek bankowy Gminy Zbąszynek, ul. Rynek 1, 66-210 Zbąszynek, Bank Spółdzielczy w Siedlcu, numer rachunku :  62 9660 0007 0010 1710 2000 0020. Możliwe jest również dokonanie zapłaty opłaty w kasie Urzędu Miejskiego w Zbąszynku.
  5. Złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa albo jego odpisu, wypisu lub kopii, podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł.

Tryb odwoławczy

Od decyzji o warunkach zabudowy stronie przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Odwołanie należy złożyć za pośrednictwem Burmistrza Zbąszynka.

Uwagi

1. W zależności od rodzaju inwestycji może być wymagane załączenie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Burmistrza Zbąszynka.
2. Mapy można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Świebodzinie, Wydział Geodezji i Kartografii i Katastru, ul. Piłsudskiego 35 (budynek C),
3. Obowiązek uzyskania opinii właściwych organów w toku postępowania wydłuża postępowanie administracyjne o czas oczekiwania na uzgodnienie.
4. Dla tego samego terenu decyzję o warunkach zabudowy można wydać więcej niż jednemu wnioskodawcy, doręczając odpis decyzji do wiadomości pozostałym wnioskodawcom i właścicielowi nieruchomości.
5. Wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu, nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaniem decyzji o warunkach zabudowy.
6. W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów zgodnie z art. 52 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 72 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia w terminie 7 dni (zgodnie z art. 64 § 2 kpa). Nieuzupełnienie dokumentacji w ww. terminie skutkuje pozostawieniem wniosku bez rozpoznania.

Podstawa prawna

  1. Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U.2017 poz. 1073 ze zm.)
  2. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postepowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1257)
  3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz.U.2016.poz. 1827 ze zm.)
  4. Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1405 ze zm.)

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony